Lider za mocny

Od wysokiej porażki rozpoczęliśmy zmaganie w rundzie wiosennej IV ligi. Lider z Głubczyc okazał się za mocnym przeciwnikiem, pewnie i wysoko pokonując naszą drużynę. Mecz ułożył się bardzo dobrze dla Polonii, już na początku spotkania objęła prowadzenie i spokojnie kontrolowała boiskowe poczynania. Zmagająca się z kontuzjami drużyna Czarnych tylko momentami prowadziła wyrównaną grę, ale przewaga gości rosła z każdą minutą, co zaowocowało kolejnymi bramkami w drugiej połowie.

Czarni Otmuchów - Polonia Głubczyce 0:4 (0:1)

Bramki: Grek x2, Wanat, Czarnecki

Czarni: Popardowski - Gunia (75' Gaik), Marzec (80' Wezner), Zaczyk, Magier - Kotowski (61' Fułat), Szeląg, Śliż, Wąchała, Rychlik (61' Strąg) - Łaciak

Zaczynamy!


Dwóch obronców ubyło

Dwójka podstawowych obrońców naszej drużyny - Emil Klag i Tomek Tomoń nie wystąpi w pierwszych spotkaniach Czarnych w rundzie wiosennej. Emil kontuzji śródstopia nabawił się w sparingowym meczu z LZS Wójcice (gips na 10 dni), a Tomek uszkodził mięsień czworogłowy uda na wczorajszym treningu. Obu czeka kilkutygodniowa przerwa w grze a trenera Tomasza Raka ból głowy przy ustalaniu składu na ligowe spotkania.

Głos ma trener seniorów

Za nami zimowe przygotowania pierwszej drużyny. Prosimy o ich krótkie podsumowanie - czy wszystko co było zaplanowane udało się wykonać?

Nie często się zdarza, w przypadku drużyn grających na tym poziomie, aby zaplanowane przygotowania były zrealizowane w 100%. Zdaję sobie sprawę, że nie tylko nasza drużyna ma problemy z systematycznymi treningami zawodników, bo takie czynniki jak praca, szkoła (studenci) itp... nie pozwalają na optymalne przygotowania. Trenerzy muszą sobie jakoś radzić w tych warunkach, często modyfikując na bieżąco jednostki treningowe, co sprawia trochę trudności, bo nie każdy z zawodników przekaże wcześniej informację o nieobecności. Trzeba mieć przygotowane dwa lub trzy plany treningowe w zależności od ilości osób. W tym roku okres przygotowawczy rozpoczęliśmy w połowie stycznia i z frekwencją nie było najlepiej, trenowało mniej niż 10 osób. Można stwierdzić, że m-c luty był tym okresem, gdzie z zaplanowanych jednostek większość została zrealizowana. Rozegraliśmy kilka sparingów z drużynami z niższych lig, a do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników, którym przyglądaliśmy się, jak prezentują się w treningach i test meczach, aby ocenić przydatność do zespołu. Na koniec lutego skompletowaliśmy kadrę liczącą 20 osób, która będzie walczyć o utrzymanie w IV lidze. Jak to będzie wyglądało w meczach mistrzowskich zobaczymy w pierwszych kolejkach i wtedy będzie można stwierdzić czy wykonana praca przyniosła efekt.

Przygotowania zakończone

Podwójnym sparingiem w minioną niedzielę seniorzy naszego klubu zakończyli zimowe przygotowania do rundy wiosennej w Saltex IV lidze. W tym okresie rozegraliśmy 8 gier sparingowych, w których odnieśliśmy 4 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki (szczegółowe wyniki i strzelcy bramek w dalszej części newsa). Wyniki te nie są powodem do optymizmu, lecz wpływ na to miało wiele czynników (słaba frekwencja, braki kadrowe, kontuzje itd). Kadra naszego zespołu uległa poważnemu osłabieniu. Do Starowic przeniósł się najlepszy strzelec w rundzie jesiennej Michał Łoziński a treningów nie wznowili Łukasz Jedynak, Dawid Mańczyk, Paweł Kilian i Tomasz Szewczyk. Na wiosnę o pozycję w bramce powalczą Marcin Kasperski (poprzedni klub LZS Siestrzechowice) z Damianem Popardowskim (Polonia Nysa). Kolejnych dwóch nowych zawodników to Piotr Gaik (LZS Ścinawa Nyska) oraz Paweł Gunia (LZS Niwnica-Konradowa, na zdjęciu). W treningach oraz grach sparingowych brało udział jeszcze paru innych zawodników, ostatecznie jednak do gry w Czarnych udało się potwierdzić wspomnianą czwórkę. Wszyscy trafili do nas na zasadzie półrocznych wypożyczeń.

Pierwszy sparing juniorów

Przygotowująca się do rundy wiosennej w I lidze drużyna juniorów starszych Czarnych rozegrała swój pierwszy sparing. Podopieczni Krzysztofa Waligóry spotkali się z drużyną seniorów LZS Trzeboszowice. Na tle wymagającego rywala nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony i wygrali w stosunku hokejowym 7:4. Cztery bramki zdobył przymierzany do gry w Czarnych Grzegorz Kawa, po jednej dołożyli Emil Kołodziejczyk, Patryk Pacławski i Dawid Kubasiewicz.

Czarni: Woźny - Trzaska, Wezner, Fujarczuk (LZS Goworowice), Polak - Wiatr - Bochniarz, Boroń, Pacławski, Kołodziejczyk - Kawa (Atom Grądy-Goświnowice)

Grali również: Kabała, Gaweł, Kubasiewicz, Kazimierz, Beniowski (LZS Meszno)

Poważne osłabienie seniorów!

Za nami pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej. W treningach uczestniczyło średnio 13-14 osób, wśród nich brak jest niestety nowych twarzy. Za to po stronie ubytków zanosi się na poważne osłabienie drużyny. Trzech zawodników wyjeżdża do pracy za granicę (Mateusz Stec, Tomasz Szewczyk i Łukasz Jedynak) a najlepszy strzelec w rundzie jesiennej (8 bramek) Michał Łoziński zdecydował się na odejście do LZS Starowice. Przedstawiciel tego klubu już się kontaktował z prezesem naszego klubu w tej sprawie. O wynikach rozmów poinformujemy na łamach naszej strony. Co ciekawe, Michał nie był jedynym zawodnikiem, którym interesował się lider grupy II ligi okręgowej. Ofertę gry w klubie ze Starowic otrzymał również kapitan naszej drużyny Artur Szeląg.

Pracowite ferie

Nasze najmłodsze drużyny w okresie ferii zimowych wezmą udział w turniejach halowych organizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Oto ich terminy:
Młodzicy - 23 stycznia - hala w Pakosławicach
Orliki - 18 stycznia - hala w Głuchołazach oraz 20 stycznia - hala w Pakosławicach
Żaki - 25 stycznia - hala w Paczkowie, 29 stycznia - hala w Otmuchowie oraz 31 stycznia - hala w Paczkowie

Ruszamy 12 stycznia

W najbliższy poniedziałek 12 stycznia przygotowania do rundy wiosennej IV ligi rozpoczną seniorzy naszego klubu. Nie oznacza to jednak, iż do tej pory będą odpoczywać - każdy z nich dostał indywidualną rozpiskę treningów na ten tydzień. Wszystko po to by dobrze wejść w okres przygotowawczy. Na tą chwilę zaplanowanych jest 7 sparingów, pierwszy z nich 24 stycznia z Sokołem Niemodlin w Prószkowie.

Pełna rozpiska sparingów:
24.01 - Sokół Niemodlin w Prószkowie
01.02 - Polonia Wrocław w Siechnicach
08.02 - Polonia Prószków w Prószkowie
14.02 - Krab Gierałcice
21.02 - Atom Grądy
28.02 - Piast Nowa Ruda w Nowej Rudzie
07.03 - LZS Wójcice

Start przygotowań to również początek okresu transferowego. Wstępne zainteresowanie grą w naszym klubie wyraziło paru zawodników, więcej będzie jednak można powiedzieć na ten temat po rozpoczęciu treningów i pierwszych sparingach. Po stronie strat można zapisać bardzo prawdopodobną absencję Łukasza Jedynaka, który planuje paromiesięczny wyjazd za granicę.

Czarni wygrywają Turniej Sylwestrowy

Tradycji stało się zadość i po raz kolejny Turniej Sylwestrowy zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. Trzydniowe zmagania 10 drużyn rozegrane zostały tradycyjnie na Otmuchowskim Orliku. Nasza drużyna w swojej grupie eliminacyjnej zajęła drugie miejsce (zwycięstwa z Kastorem Jasienica i LZS Buków, remis z Młodymi Otmuchów i porażka z KS Lubiatów). W meczach finałowych pokazała jednak, komu należy się zwycięstwo i po wysokich wygranych w półfinale z Oldbojami Otmuchów (5:0) oraz w finale z LZS Wójcice (9:2) w pełni zasłużenie wygrała zawody.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Czarni Otmuchów
2. LZS Wójcice
3. Oldboye Otmuchów
4. Młodzi Otmuchów
5-10. LZS Maciejowice, Atom Grądy-Goświnowice, LZS Malerzowice, LZS Lubiatów, Kastor Jasienica Górna, LZS Buków

Kolejna edycja turnieju

Dzisiaj startuje kolejna już edycja turnieju sylwestrowego, rozgrywanego tradycyjnie w okresie między świętami a sylwestrem na otmuchowskim Orliku. W tegorocznej edycji weźmie udział 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne:
Grupa 1 (mecze rozgrywane w sobotę): Oldboje Otmuchów, LZS Wójcice, Atom Grądy, LZS Maciejowice, LZS Malerzowice
Grupa 2 (mecze rozgrywane w niedzielę): Czarni Otmuchów, Młodzi Otmuchów, Kastor Jasienica, LZS Buków, LZS Lubiatów.
Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do meczy finałowych, które odbędą się w poniedziałek 29 grudnia. Mecze grupowe będą rozgrywane 1 x 20 minut, a mecze finałowe 1 x 30 minut.

Tomasz Rak wraca do Czarnych!

Wczoraj poznaliśmy nazwisko trenera, który poprowadzi naszą drużynę w rundzie wiosennej IV ligi. Nowy Zarząd klubu doszedł do porozumienia z Tomkiem Rakiem, który zgodził się na powrót do klubu i ponowne objęcie tej funkcji. Teraz przed nim mnóstwo pracy aby zaplanować przygotowania do nowej rundy i zimowe sparingi. Witamy ponownie w klubie!

Nowy Zarząd w klubie

W miniony piątek w restauracji Zamkowa odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków naszego klubu. Głównym zadaniem zebrania było wybranie nowych władz klubu. Najpierw jednak ustępujący Zarząd otrzymał absolutorium za kadencję 2011-2014. Za jego przyjęciem byli wszyscy obecni na posiedzeniu członkowie. W trakcie przedstawiania kandydatów do Zarządu na kolejną kadencję wiadomo już było, iż dojdzie w nim do kilku zmian. Ostatecznie w jego skład weszli: Jan Dyndor, Przemysław Dyndor, Leszek Pabisek, Janusz Gitlar, Krzysztof Waligóra, Ireneusz Tokarz oraz Michał Kotowski. W trakcie swojego pierwszego zebrania ustalili, iż prezesem naszego klubu będzie nadal Jan Dyndor, a jego zastępcą został Janusz Gitlar. Nowemu (staremu) Prezesowi oraz całemu Zarządowi życzymy owocnej pracy i jak najlepszych wyników sportowych i organizacyjnych.

Znamy terminy piłkarskiej wiosny

Wydział Gier Opolskiego Związku Piłki Nożnej podał terminy meczów w ramach wiosennej rundy rewanżowej 2015. Ich początek zaplanowano na 14-15 marca. Wtedy to na boiska wybiegną drużyny w III lidze, IV lidze oraz klasie okręgowej. Juniorzy starsi Czarnych zmagania w rundzie wiosennej rozpoczną 7 kwietnia, juniorzy młodsi 22 marca a młodziki 30 marca. Teraz kluby mają czas na dokonanie korekt w terminarzach a ostateczne terminarze poznamy do końca lutego.

Terminarz IV ligi seniorów
Terminarz I ligi juniorów starszych
Terminarz II ligi juniorów młodszych
Terminarz ligi młodzików

Powrót na początek strony
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

astropay11
28-11-2016 15:02

astropay11
28-11-2016 14:17

themovieman07
26-11-2016 11:22

themovieman07
26-11-2016 11:18

themovieman07
26-11-2016 11:16

themovieman07
26-11-2016 11:14

amber5555
17-11-2016 13:52

amber5555
17-11-2016 13:52

paykasa
17-11-2016 08:38

paykasa
17-11-2016 08:37

paykasa
17-11-2016 08:36

paykasa
17-11-2016 08:36

amber5555
28-10-2016 18:18

amber5555
28-10-2016 18:17

harsh12
20-10-2016 13:35

Losowe filmy
Czarni - GLKS Kietrz 4:0 bramkiCzarni - Pogoń 1:1 - skrót meczuNajnowsze filmy
JS: Czarni - MKS II Gogolin - gol na 1:0
Czarni - LZS Mechnice 0:2 bramki
Najczęściej oglądane filmy
Czarni - Sparta 4:3 skrótSparing: Odra Opole - CzarniOtmuchowskie kluby


BotSlap Panel
Last check: 03.12.16
Slap count: 2
Last checked ID: 331
STAT4
Security System 1.9.0 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
IV Liga Opolska
Najnowsze Foto
Promujemy
FotoCzarni
CzarniTV
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz konta?
Zarejestruj się

Złe hasło?
Poproś o nowe hasło
Copyright © Czarni Otmuchów 2013
3,224,752 unikalne wizyty