Prosimy o wsparcie
Poważne osłabienie seniorów!

Za nami pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej. W treningach uczestniczyło średnio 13-14 osób, wśród nich brak jest niestety nowych twarzy. Za to po stronie ubytków zanosi się na poważne osłabienie drużyny. Trzech zawodników wyjeżdża do pracy za granicę (Mateusz Stec, Tomasz Szewczyk i Łukasz Jedynak) a najlepszy strzelec w rundzie jesiennej (8 bramek) Michał Łoziński zdecydował się na odejście do LZS Starowice. Przedstawiciel tego klubu już się kontaktował z prezesem naszego klubu w tej sprawie. O wynikach rozmów poinformujemy na łamach naszej strony. Co ciekawe, Michał nie był jedynym zawodnikiem, którym interesował się lider grupy II ligi okręgowej. Ofertę gry w klubie ze Starowic otrzymał również kapitan naszej drużyny Artur Szeląg.

Pracowite ferie

Nasze najmłodsze drużyny w okresie ferii zimowych wezmą udział w turniejach halowych organizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Oto ich terminy:
Młodzicy - 23 stycznia - hala w Pakosławicach
Orliki - 18 stycznia - hala w Głuchołazach oraz 20 stycznia - hala w Pakosławicach
Żaki - 25 stycznia - hala w Paczkowie, 29 stycznia - hala w Otmuchowie oraz 31 stycznia - hala w Paczkowie

Ruszamy 12 stycznia

W najbliższy poniedziałek 12 stycznia przygotowania do rundy wiosennej IV ligi rozpoczną seniorzy naszego klubu. Nie oznacza to jednak, iż do tej pory będą odpoczywać - każdy z nich dostał indywidualną rozpiskę treningów na ten tydzień. Wszystko po to by dobrze wejść w okres przygotowawczy. Na tą chwilę zaplanowanych jest 7 sparingów, pierwszy z nich 24 stycznia z Sokołem Niemodlin w Prószkowie.

Pełna rozpiska sparingów:
24.01 - Sokół Niemodlin w Prószkowie
01.02 - Polonia Wrocław w Siechnicach
08.02 - Polonia Prószków w Prószkowie
14.02 - Krab Gierałcice
21.02 - Atom Grądy
28.02 - Piast Nowa Ruda w Nowej Rudzie
07.03 - LZS Wójcice

Start przygotowań to również początek okresu transferowego. Wstępne zainteresowanie grą w naszym klubie wyraziło paru zawodników, więcej będzie jednak można powiedzieć na ten temat po rozpoczęciu treningów i pierwszych sparingach. Po stronie strat można zapisać bardzo prawdopodobną absencję Łukasza Jedynaka, który planuje paromiesięczny wyjazd za granicę.

Czarni wygrywają Turniej Sylwestrowy

Tradycji stało się zadość i po raz kolejny Turniej Sylwestrowy zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. Trzydniowe zmagania 10 drużyn rozegrane zostały tradycyjnie na Otmuchowskim Orliku. Nasza drużyna w swojej grupie eliminacyjnej zajęła drugie miejsce (zwycięstwa z Kastorem Jasienica i LZS Buków, remis z Młodymi Otmuchów i porażka z KS Lubiatów). W meczach finałowych pokazała jednak, komu należy się zwycięstwo i po wysokich wygranych w półfinale z Oldbojami Otmuchów (5:0) oraz w finale z LZS Wójcice (9:2) w pełni zasłużenie wygrała zawody.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Czarni Otmuchów
2. LZS Wójcice
3. Oldboye Otmuchów
4. Młodzi Otmuchów
5-10. LZS Maciejowice, Atom Grądy-Goświnowice, LZS Malerzowice, LZS Lubiatów, Kastor Jasienica Górna, LZS Buków

Kolejna edycja turnieju

Dzisiaj startuje kolejna już edycja turnieju sylwestrowego, rozgrywanego tradycyjnie w okresie między świętami a sylwestrem na otmuchowskim Orliku. W tegorocznej edycji weźmie udział 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne:
Grupa 1 (mecze rozgrywane w sobotę): Oldboje Otmuchów, LZS Wójcice, Atom Grądy, LZS Maciejowice, LZS Malerzowice
Grupa 2 (mecze rozgrywane w niedzielę): Czarni Otmuchów, Młodzi Otmuchów, Kastor Jasienica, LZS Buków, LZS Lubiatów.
Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do meczy finałowych, które odbędą się w poniedziałek 29 grudnia. Mecze grupowe będą rozgrywane 1 x 20 minut, a mecze finałowe 1 x 30 minut.

Tomasz Rak wraca do Czarnych!

Wczoraj poznaliśmy nazwisko trenera, który poprowadzi naszą drużynę w rundzie wiosennej IV ligi. Nowy Zarząd klubu doszedł do porozumienia z Tomkiem Rakiem, który zgodził się na powrót do klubu i ponowne objęcie tej funkcji. Teraz przed nim mnóstwo pracy aby zaplanować przygotowania do nowej rundy i zimowe sparingi. Witamy ponownie w klubie!

Nowy Zarząd w klubie

W miniony piątek w restauracji Zamkowa odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków naszego klubu. Głównym zadaniem zebrania było wybranie nowych władz klubu. Najpierw jednak ustępujący Zarząd otrzymał absolutorium za kadencję 2011-2014. Za jego przyjęciem byli wszyscy obecni na posiedzeniu członkowie. W trakcie przedstawiania kandydatów do Zarządu na kolejną kadencję wiadomo już było, iż dojdzie w nim do kilku zmian. Ostatecznie w jego skład weszli: Jan Dyndor, Przemysław Dyndor, Leszek Pabisek, Janusz Gitlar, Krzysztof Waligóra, Ireneusz Tokarz oraz Michał Kotowski. W trakcie swojego pierwszego zebrania ustalili, iż prezesem naszego klubu będzie nadal Jan Dyndor, a jego zastępcą został Janusz Gitlar. Nowemu (staremu) Prezesowi oraz całemu Zarządowi życzymy owocnej pracy i jak najlepszych wyników sportowych i organizacyjnych.

Znamy terminy piłkarskiej wiosny

Wydział Gier Opolskiego Związku Piłki Nożnej podał terminy meczów w ramach wiosennej rundy rewanżowej 2015. Ich początek zaplanowano na 14-15 marca. Wtedy to na boiska wybiegną drużyny w III lidze, IV lidze oraz klasie okręgowej. Juniorzy starsi Czarnych zmagania w rundzie wiosennej rozpoczną 7 kwietnia, juniorzy młodsi 22 marca a młodziki 30 marca. Teraz kluby mają czas na dokonanie korekt w terminarzach a ostateczne terminarze poznamy do końca lutego.

Terminarz IV ligi seniorów
Terminarz I ligi juniorów starszych
Terminarz II ligi juniorów młodszych
Terminarz ligi młodzików

Zwycięstwo orlików

Orliki Czarnych Otmuchów wygrały halowy turniej w ramach projektu "Bawi nas piłka". Odbył się on w Paczkowie i wzięło w nim udział 8 drużyn, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasza drużyna trafiła do grupy A, gdzie wygrała kolejno: 2-1 z Polonią Nysa, 3-0 z LKS Rusocin oraz 5-0 z Hattrickiem II Głuchołazy. W półfinale dopiero po rzutach karnych pokonaliśmy Hattrick Głuchołazy (4-3, w spotkaniu remis 1-1) a w meczu finałowym po raz drugi tego dnia pokonaliśmy Polonię Nysa, tym razem 2-0. Trzecie miejsce w turnieju zajął Hattrick I Głuchołazy po zwycięstwie 1-0 nad Spartą Paczków.

3 miejsce żaków

6 grudnia na hali sportowej w Otmuchowie odbył się turniej piłki nożnej w kategorii Żaków w ramach projektu "Bawi nas piłka". Wzięło w nim udział 6 drużyn: Czarni Otmuchów, Polonia Nysa, Piłkarskie Szkraby Nysa, Atom Grądy, Hattrick Głuchołazy i Hattrick II Głuchołazy. Zostały one podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Czarni wygrali w niej oba spotkania (8-0 z Atomem oraz 6-0 z Hattrickiem I) i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. Tam niestety ulegli 0-2 Piłkarskim Szkrabom. Ostatecznie nasze żaki zajęły III miejsce w turnieju po wygranej w małym finale z Hattrickiem I 2-1. Zwycięzcą została drużyna Polonii Nysa, która dopiero po rzutach karnych wygrała z Piłkarskimi Szkrabami.

W Radiu Nysa o Czarnych


Kadra się szkoli

Trenerzy naszych drużyn młodzieżowych: Krzysztof Waligóra, Andrzej Werner i Przemysław Dyndor wzięli udział organizowanej przez PZPN i OZPN kursokonferencji metodyczno-szkoleniowej pt.: "Akademia Piłkarska Grassroots 2014" dla animatorów sportu i trenerów piłki nożnej w ramach inicjatyw UEFA – GRASSROOTS. Słuchacze w innych wystąpieniach mogli zapoznać się z m.in. nowatorskim projektem PZPN Akademia Młode Orły oraz unifikacją szkolenia PZPN. Prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Marek Procyszyn przedstawił cele i realizację projektu „Bawi nas Piłka” Żaków i Orlików . Po części teoretycznej rozpoczęły się zajęcia praktyczne prowadzone przez Wicemistrza Olimpijskiego z Barcelony, wielokrotnego Reprezentanta Polski – Dariusza Szuberta. Zaprezentował on sposoby nauczania pojedynków 1x1 w ataku i obronie oraz pokazowe ćwiczenia z publikacji „ Gry i zabawy z piłką” oraz „Piłka nożna jutra”.

Co słychać u naszych byłych zawodników?

Wychowanek naszego klubu Bartosz Zychowicz, występujący aktualnie w klubie Pomologia Prószków był testowany przez Akademię Legii Warszawa w trakcie turnieju Elza Cup, który odbył się na Słowacji. Legia to nie jest jedyny klub zainteresowany Bartkiem, również Lech Poznań kontaktował się w sprawie jego transferu. Jaki klub będzie kolejnym przystankiem w jego karierze dowiemy się zapewne niebawem.

Adam Setla przedłużył kontrakt z Nadwiślanem Góra. W rundzie jesiennej na II-ligowych boiskach w 16 występach zdobył 6 bramek i był najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Derby dla Sparty

Czarni Otmuchów - Sparta Paczków 0:2 (0:1)

Bramki: Michał Sypek (45'), Łukasz Michaliszyn (88')

Czarni: Mańczyk - Kilian P. (58' Łaciak), Marzec, Magier P., Szeląg - Łoziński, Klag, Wąchała (46' Magier A.), Śliż, Stec (14' Kotowski) - Strąg

Shoutbox
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:..
01-03-2015 15:21
3-2

Ja
01-03-2015 13:47
No i jaki wynik?

puszczyk
28-02-2015 10:54
Postaram się nadrobić zaległości... Z przymrużeniem oka

Ja
28-02-2015 10:31
ojjj o 19 to ja oglądam dobranocke a nie sparing 50 km od domu. O tej porze nie ma szans. Poproszę tylko o podanie tu wyniku. Mam nadzieję że kilka zdań admin wstawi.

puszczyk
28-02-2015 07:11
Tak, mecz w nowej rudzie o 19

Ja
27-02-2015 20:56
Czy 28.02. Czarni grają w N. Rudzie?

trener jm
27-02-2015 16:02
treningi w poniedziałek i czwartek na orliku o 17:30

27-02-2015 12:33
Zbiórka na mecz sparingowy juniorów starszych, sobota 13:15 Stadion, Zabrać swój sprzęt!!!

trener jm
25-02-2015 15:43
trening w czwartek na orliku o 17:30

25-02-2015 09:49
Trening juniorów starszych czwartek 17:30 Orlik!!! Obecność obowiązkowa !!!

23-02-2015 13:38
Trening juniorów starszych wtorek 17:30 Stadion!!!

tr
23-02-2015 07:44
treningi seniorów na ten tydzień bez zmian

tr
20-02-2015 13:07
mecz z Atomem Grądy sobota godz. 13.00 w Głuchołazach...zbi
órka w Otmuchowie 11.30 w Głuchołazach 12.15

18-02-2015 20:30
Trening juniorów starszych czwartek 17:30 Orlik

trener jm
17-02-2015 18:57
Trening w czwartek na orliku O 17:30. Jeżeli kogoś nie będzie to proszę o informację zwrotną.

Losowe filmy
Olimpia Lewin Brzeski - Czarni 1:3 bramkiCzarni - Pogoń Prudnik 1:0Najnowsze filmy
JS: Victoria Żyrowa - Czarni 1:3 skrót
Czarni - Sparta Paczków 0:2 bramki
Najczęściej oglądane filmy
Czarni - Sparta 4:3 skrótSparing: Odra Opole - CzarniOtmuchowskie kluby


BotSlap Panel
Last check: 01.03.15
Slap count: 1
Last checked ID: 298
STAT4
Security System 1.9.0 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
IV Liga Opolska
I Liga JS
II Liga JM
Liga Młodzików
Najnowsze Foto
Promujemy
FotoCzarni
CzarniTV
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz konta?
Zarejestruj się

Złe hasło?
Poproś o nowe hasło
Copyright © Czarni Otmuchów 2013
2,170,338 unikalne wizyty